• Mateřská škola na ulici Šenovská 356 se nachází v okrajové části města Petřvaldu. Jedná se o dvoutřídní heterogenní pracoviště, s kapacitou 50 dětí.
  • Součástí mateřské školy je třída /herna/. Další místnost je rozdělena na jídelnu a místo pro odpočinek dětí. Šatna pro děti je vybavena skříňkami pro každé dítě zvlášť. Interiér je vkusně a esteticky upraven. Na výzdobě se podílejí všechny děti i zaměstnanci.  Nástěnky pro informace i nástěnky dětských prací jsou přístupné všem rodičům. Školní zahrada je vybavena třemi dřevěnými průlezkami, pískovištěm a domečkem na uschování hraček. Hřiště, které sousedí se zahradou je možno využívat pro různé pohybové aktivity dětí.
  • Děti mají dováženou stravu z jídelny pracoviště MŠ Petřvald 2. května 1654. Organizace je přizpůsobena tomuto dovozu. Strava je pestrá a chutná s dostatkem ovoce i zeleniny. Po celou dobu pobytu v mateřské škole je dodržován pitný režim.

• vedoucí učitelka mateřské školy: Žaneta Rzymanová
  • učitelka mateřské školy: Michaela Stoklasová, Vendula Malchárová, Bc. Michaela Klofáčová
  • asistent pedagoga: Božena Kuběnová
  • asistent pedagoga: Petra Opálková