Vážení rodiče,

na příští lekci tvořivých ručiček (čt – 16. 1.) prosíme dejte dětem dvě ponožky (nejlépe zimní, chlupaté), které již nebudou nosit.

Děkujeme, tým Tvořivých ručiček

Byly přidány nové fotografie - Solná jeskyně.

KAŽDÉ PONDĚLÍ v dopoledních hodinách návštěva SOLNÉ JESKYNĚ v Dětmarovicích.

KROUŽKY: SPORTOVKY, ŠACHY - každé pondělí od 15 hod

AJ V POHYBU - každé úterý od 15 hod

TVOŘIVÉ RUČIČKY -  každý čtvrtek od 15 hod

VE ČTVRTEK 9. 1. 2020 dopoledne DEN HRAČEK (děti si přinesou do školky hračku, která jim udělala radost pod vánočním stromečkem).

V PÁTEK 10. 1. 2020 v 15:40 hod. proběhnou na Gymnáziu v Orlové SPORTOVNÍ HRY (závodit budou děti, které navštěvovaly sportovní kroužek v MŠ). Bližší info. viz leták.

V ÚTERÝ 21.1. 2020 v dopoledních hodinách DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ –Sněhulák Mrkvička (hrazeno z fondu rodičů).

Byly přidány nové fotografie - Vánoční nadílka - 19. 12. 2019.

Byly přidány nové fotografie - Pečeme cukroví a vánoční tradice (chobotničky).

Byly přidány nové fotografie - Delfínci - říjen, listopad s Procházka ke stromečku.

Vážení rodiče,

prosíme všechny zájemce o solnou jeskyni o uhrazení částky 800,- Kč a to nejpozději do 16. 12. 2019. Částku prosíme uhraďte pedagogům ve třídách.

Děkujeme

Děkujeme všem rodičům za účast na naší vánoční besídce. Díky Vám věnujeme dětské onkologii v Brně
částku 1177 Kč,-.

Poděkování také patří manželům Kadlubovým za nakoupení výtvarných pomůcek a dobrůtek pro děti.

Byly přidány nové fotografie - Přišel k nám Mikuláš.

ÚTERÝ 3.12. Návštěva Divadla Loutek a pohádka JAK ŠLO VEJCE NA VANDR -Divadlo Loutek Ostrava ( hrazeno z fondu rodičů)

ČTVRTEK 5.12. MIKULÁŠ VE ŠKOLCE - dopolední mikulášský program a možná přijde i Mikuláš ⯑

ÚTERÝ 10.12. VÁNOČNÍ BESÍDKA.  Začátek v 15:15. Koná se v tělocvičně ZŠ. Prosíme rodiče, aby přicházeli bočním vchodem a tím také odcházeli.

V týdnu od 16.12.-20.12. proběhne Ježíškova nadílka pod vánočním stromkem, pečení vánočního cukroví, zpívání vánočních koled a dodržování tradic.

Přejeme krásné vánoce a šťastný nový rok 2020

Kolektiv MŠ Závodní

Vážení rodiče,

dne 3. 12. 2019 pojedeme s dětmi do Divadla loutek v Ostravě. Děti zhlédnou pohádku „Jak šlo vejce
na vandr“. Od naší MŠ budeme odjíždět v 9:15 hod autobusem. Předpokládaný návrat bude
cca kolem 13:00 hod. Prosíme dejte dětem odpovídající oblečení. Přestavení a doprava bude hrazena z Fondu rodičů.

Vážení rodiče,

Dne 19. 11. 2019 (úterý) se bude konat závěrečná lekce BRUSLENÍ. Rodiče jejichž děti lekce navštěvovaly jsou na tuto lekci zváni. Pokud budete mít zájem, můžete si donést brusle a společně s dětmi si zabruslit a zatancovat na ledě. S Vašimi dětmi Vás budeme čekat na zimním stadiónu Orlová v 9:45 hod.

Vážení rodiče,

dne 6. ledna 2020 (pondělí) začínáme s dětmi navštěvovat solnou jeskyni.

Do solné jeskyně jezdíme vždy v dopoledních hodinách. Cena za 10 návštěv je 800 Kč. Svůj zájem/nezájem prosíme sdělte pedagogům ve třídách.

Vážení rodiče,

Dne 12. 11. 2019 (úterý) nás navštíví v MŠ divadlo Ententýky. Dětem zahrají Větrnou pohádku. Představení bude hrazeno z fondu rodičů.

Děkujeme paní Gluczové za upečení dobrůtek pro děti na akci Strašidelné dýňování.

Byly přidány nové fotografie - Podzimní čas a Divadlo Kašpárkův svět.

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že dne 6.11.2019 bude provoz MŠ Závodní uzavřen z důvodu konání stávky pedagogů ZŠ a ZUŠ Petřvald.

Díky těmto událostem, dojde  ke změně termínu odpolední akce  s rodiči Strašidelné dýňování, a to  ze středy 6.11. na čtvrtek 7.11.2019 od 15 hod.

Kroužek Tvořivých ručiček bude zrušen a nahrazen v jiném termínu.

Děkujeme.

ÚTERÝ v dopoledních hod. - BRUSLENÍ
            Termíny: 5. 11.,12. 11.,19. 11. 2019

KROUŽKY: SPORTOVKY, ŠACHY - každé pondělí od 15 hod
                AJ V POHYBU - každé úterý od 15 hod.
               TVOŘIVÉ RUČIČKY -  každý čtvrtek od 15 hod

VE ČTVRTEK 7. 11. 2019 - STRAŠIDELNÉ DÝŇOVÁNÍ od 15:00 hod

V ÚTERÝ 12. 11. 2019 v dopoledních hodinách v MŠ DIVADLO ,,ENTENTÝKY“ (hrazeno z fondu rodičů)

VE ČTVRTEK 21.11.2019 - VÁNOČNÍ FOCENÍ DĚTÍ

VE ČTVRTEK 28. 11. 2019 DOPOLEDNÍ NÁVŠTĚVA KNIHOVNY (PŘEDŠKOLNÍ DĚTI) - nezapomeňte na vhodné oblečení a obuv, v případě nepříznivého počasí - pláštěnky.

Vážení rodiče,

dne 21. 11. 2019 (čtvrtek) se uskuteční vánoční focení dětí. Bližší informace Vám poskytnou pedagogové v jednotlivých třídách.

V MŠ SE VYSKYTLA NEMOC RUCE, NOHY, ÚSTA.

Projevuje se afty v ústech, puchýřky okolo úst, na dlaních rukou a ploskách nohou. Mohou se objevit teploty až horečky. Všechny příznaky se nemusí projevit. Nemoc je vysoce infekční.

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás pozvali na naši listopadovou akci s názvem STRAŠIDELNÉ DÝŇOVÁNÍ. Ve středu 6. 11. 2019 od 15:00 hod si společně se svými dětmi můžete vydlabat strašidelné dýně. Na tuto akci si prosíme doneste dýni k dlabání a čajovou svíčku. Děti mohou již ráno do třídy přijít v kostýmech.

Vážení rodiče,

dne 25. 10. 2019 (pátek) nás navštíví loutkové divadlo Kašpárkův svět. Dětem zahrají pohádku          O princezně Rozmařilce. Částka 50,- kč bude uhrazena z fondu rodičů. Děti, které odcházejí domů po obědě, si prosíme vyzvedněte později cca po 12. hodině.

Vážení rodiče,

prosíme rodiče, jejichž děti navštěvují kroužek SPORTOVKY o provedení platby.

Údaje k platbě:

Č.ú – 115-9866180277/0100

Spec. Symbol – 720

Var. Symbol – rodné číslo

Částka – 500,- kč (pololetí)

Poznámka – příjmení a jméno dítěte

Vážení rodiče,

dne 24.10.2019 nás v MŠ navštíví divadlo Letadlo. Prosíme Vás o dřívější příchod do MŠ a to nejpozději v 7:00 - 7:15

Děkujeme

Byly přidány nové fotografie - Tvoříme a ochutnáváme se skřítkem Podzimníčkem - třída chobotniček a Učíme se bruslit.