O nás

• Mateřská škola byla otevřena 2. března 1964 a od začátku byla dvoutřídní s kapacitou pro 45 dětí. V současné době je zapsáno 50 dětí, které jsou rozděleny do dvou věkově heterogenních tříd.
  • Škola je umístěna přímo v centru Petřvaldu vedle ZŠ a ZUŠ Petřvald a v její blízkosti se nachází Radnice, Pošta, Městská knihovna, Těšínské muzeum Petřvald a Kulturní dům.
  • Děti mají možnost vycházet do přírody na školní zahradu, kde mají k dispozici dvě pískoviště, průlezky, houpadlo, tabuli na kreslení, lanovou dráhu a upravené cestičky pro jízdu na koloběžkách. V letních měsících se mohou děti osvěžit v mlhovišti. Často navštěvují i nedaleký les, či blízká kulturní zařízení - Městskou knihovnu, Těšínské muzeum Petřvald a Kulturní dům.
  • Škola je vybavena novým nábytkem, na třídách mají děti k dispozici počítač, spoustu hraček, didaktických pomůcek, sportovních náčiní i hudebních nástrojů.
  • Na budovu mateřské školy bezprostředně navazuje zahrada, která je vybavena prostornými cestičkami, které jsou označené pro dopravní a společenské hry dětí. Na zelených plochách jsou  průlezky ze dřeva, zahradní domeček a nářaďovna.
  • Poslední větší rekonstrukce objektu proběhla v roce 2015, a to zateplením budovy.

Náš pracovní kolektiv
vedoucí učitelka mateřské školy: Bc. Šárka Návratová