O nás

• Pracoviště mateřské školy na ulici 2. května 1654 je samostatný objekt trojtřídní mateřské školy s vlastní školní jídelnou. Třídy na tomto pracovišti jsou věkově homogenní a celkovou kapacitou 84 míst.
  • Nacházíme se na okraji města v zástavbě rodinných domů, v hraniční oblasti s městem Orlová. Tato výhodná poloha nám umožňuje procházky do blízkých polí, které nás vedou k užšímu spojení s přírodou.
  • Všechny tři třídy tohoto pracoviště jsou vybaveny novým nábytkem, ale také dostatečným množstvím didaktických hraček a pomůcek, nejstarší děti mají na své třídě k dispozici počítač (pro vzdělávací účely).
  • Samotná budova je obklopena prostornou školní zahradou, která je vybavena pro aktivní pobyt dětí průlezkami, zahradním nábytkem, pískovišti, hračkami pro hry v písku, hračkami pro tvořivé a sportovní hry. Součástí školní zahrady jsou také vzrostlé stromy, které zajišťují dostatečné stínění dětem v době letního období.
  • Poslední větší rekonstrukce objektu proběhla v roce 2015, a to zateplením budovy.
  • Třídy mateřské školy, šatny i hygienická zařízení  odpovídají prostorovým  i hygienickým požadavkům dle příslušných platných právních norem a zajišťujících dětem optimální podmínky pro jejich pobyt v mateřské škole.
  • Celkový rozvoj dětí podporujeme i zdravým jídlem a pitným režimem po celý den. Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava dle příslušných předpisů.

Náš pracovní kolektiv
ředitelka mateřské školy: Bc. Andrea Doffková